O FIRMIE

AKCES CO. SP.J.

O FIRMIE

Firma Akces założona w Łodzi w 1991 roku, była pomysłem dwójki dobrych znajomych, którzy w okresie przemian ustrojowych w Polsce postanowili zająć się sprzedażą tworzyw sztucznych, głównie dla prężnie rozwijającej się wówczas branży reklamowej. Początkowo firma działała na rynku lokalnym dystrybuując produkty (płyty pleksiglasowe i PCV) krajowych producentów. Wspólnicy zachęceni dynamiką popytu, jak również oczekiwaniami rynku w zakresie nowych rozwiązań technologicznych, nawiązali współpracę z renomowanymi producentami tworzyw sztucznych na zachodzie Europy (głównie na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwecji). Efektem współpracy było wprowadzenie na rynek Polski, oprócz bogatej gamy płyt z tworzyw sztucznych, folii samoprzylepnych mających coraz szersze, jak się okazało, zastosowanie do produkcji nowoczesnych reklam.

Rosnący popyt na wyżej wymienione produkty spowodował, że wkrótce zapadła decyzja o rozwoju terytorialnym firmy. W 1992 roku powstał pierwszy oddział w Lublinie. W kolejnych latach firma sukcesywnie poszerza asortyment w zakresie wymienionych płyt z tworzyw sztucznych, folii samoprzylepnych oraz wyrobów aluminiowych, które mają szerokie zastosowanie również w budownictwie. Dzięki rozszerzeniu rodzajów oferowanych produktów klientami firmy, oprócz firm z branży reklamowej, stawały się coraz częściej firmy z branży budowlanej realizujące zadania inwestycyjne m. in. w zakresie wielkopowierzchniowego zadaszenia. W latach 1997 – 1999 następuje dalszy rozwój firmy Akces. Powstają nowe oddziały w Gliwicach (1997), Gdańsku oraz w Elblągu (1999). 2000 rok był rokiem przełomowym w działalności firmy – w Łodzi przeniesiono centralę na ulicę Maratońską do nowoczesnego centrum logistycznego.

Akces nieustannie stawiał na rozwój, na dowód czego otworzono kolejne oddziały w Piotrkowie Trybunalskim (2001r.), Radomiu (2001r.) oraz w Słupsku (2003r.). W roku 2010 powstało drugie centrum logistyczne w Rekcinie, niedaleko Pruszcza Gdańskiego, które miało wspierać oddziały w północnej Polsce (Gdańsk, Elbląg i Słupsk) pod względem zaplecza magazynowego. Do chwili obecnej przedsiębiorstwo uruchomiło jeszcze trzy filie – w Sosnowcu (2013r.), Bydgoszczy (2014r.) oraz w Rudzie Śląskiej (2019r.), która zastąpiła gliwicki oddział firmy.

Ciągły rozwój terytorialny jest możliwy m. in. dzięki nawiązaniu współpracy z wytwórcami z Chin, od których firma importuje i sprzedaje pod swoją marką Alupanele oraz folie magnetyczne. Ponadto Akces sprowadza swoje produkty od producentów tworzyw sztucznych z całego świata (np.: z Izraela, Niemiec, Irlandii, Holandii, Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Czech oraz Włoch). Dzięki współpracy z producentami tworzyw sztucznych na całym świecie, jak również rozbudowanej sieci handlowej, Akces jest w stanie zapewnić stałość i terminowość dostaw przy użyciu nowoczesnego zaplecza transportowego.

MASZ PYTANIE ?

CHĘTNIE ODPOWIEMY

FORMULARZ KONTAKTOWY
Kontakt www
* Akceptacja Polityki prywatności | To Pole jest wymagane !

Copyright © 2020 Akces Co. Sp.J. | 94-007 Łódź, ul.Maratońska 160A | NIP 725-002-11-59 | REGON 470539479

Created by ENTER  2020